درج مطلب  

تاریخچه

مجموعه جلسات قرآنی فرهنگی نخبگان معراج نور در ۲۲ بهمن سال ۱۳۷۹ توسط جمعی از معلمین آموزش و پرورش منطقه ی ۱۴ تهران به سرپرستی آقایان “سید رضا هاشمی و سید عباس هدایتی” در منطقه ۱۴ واقع در مدرسه شهید شاملو تاسیس گردید .

تمامی فعالیت های این مجموعه تحت نظر مدیر وقت مدرسه شاملو جناب آقای “پرویزیان” صورت گرفت و قرآن آموزان از بین دانش آموزان برتر اخلاقی و درسی پایه ی دوم راهنمایی انتخاب می گردید و به طور رایگان تحت تعلیم و تربیت قرار می گرفتند و این روند تا پایان سال ۱۳۸۸ ادامه داشت و  از سال ۱۳۸۸ با افتتاح شدن دبیرستان استعدادهای درخشان دوره اول علامه حلی تهران و انتصاب جناب آقای سید عباس هدایتی به سمت مدیریت و انتصاب جناب آقای سید رضا هاشمی به سمت معاونت این مجموعه ، تمامی فعالیت های مجموعه جلسات فرهنگی قرآنی نخبگان معراج نور به مدرسـه علامه حلی تهران انتقال یافت.

مجموعه جلسات قرآنی فرهنگی معراج نور پس از ۱۴ سال فعـالیـت خـود جـوش ، مردمی و جهادی خود، در سـال ۱۳۹۳ به عنـوان خانـه  ی قـرآن شهـری تحـت نظــر “سـازمـان تبلیغـات اسلامی استان تهـران” ثبت گردید. همچنین در کنار فعالیت های قرآنی و فرهنگی ، هیئت جوانان معـراج نـور در سال ۱۳۸۲ شروع به کار کرده و پس از برگزاری هیئت های مذهبی در سال ۱۳۹۳ بعنـوان هیئت مذهبی در اداره جنـوب شرق سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران ثبت گردید.

همچنین به جهت پتانسیل بالای نیروی انسانی متعهد و کار آمد در مجموعه جلسات قرآنی فرهنگی معراج نور و با توجه به دغدغه مندی مجموعه برای تربیت هر چه بهتر فرزندان این سرزمین و به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش در سال 1397 دبیرستان دوره اول شهاب نور با هدف شناسایی و هدایت استعداد های برتر در میان دانش آموزان تاسیس گردید که از همان سال اولِ تاسیس ، به عنوان مدرسه ی نمونه استان تهران معرفی شد و مورد استقبال ساکنین منطقه 13 و 14 تهران قرار گرفت.

تا کنون 20 گروه سنی مجزا از رده سنی مقطع پایه هفتم تا مقطع دکتری تحت نظارت مجموعه جلسات قرآنی فرهنگی معراج نور ، دبیرستان استعدادهای درخشان علامه حلی تهران و دبیرستان هوشمند شهاب نور قرار گرفته است که حاصل آن، تربیت بیش از 70 مربی و 700 قرآن آموز و دانشجوی نخبه علمی ، قرآنی و انقلابی می باشد.

     
 
نقشه  
     
 
درج مطلب  
 
💠 معرفی مجموعه 💠
 🔰 تاریخچه 🔰
مجموعه جلسات فرهنگی قرآنی نخبگان معراج نور در ۲۲ بهمن سال ۱۳۷۹ توسط جمعی از معلمین آموزش و پرورش منطقه ی ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ تهران به سرپرستی آقای “سید رضا هاشمی ” در منطقه ۱۴ تهران واقع در مدرسه شهید شاملو تاسیس گردید .
تمامی فعالیت های این مجموعه تحت نظر مدیر وقت مدرسه شاملو جناب آقای “پرویزیان” صورت گرفت و قرآن آموزان از بین دانش آموزان برتر اخلاقی و درسی پایه ی دوم راهنمایی انتخاب می گردید و به طور رایگان تحت تعلیم و تربیت قرار می گرفتند و این روند تا پایان سال ۱۳۸۸ ادامه داشت و از سال ۱۳۸۸ با افتتاح شدن دبیرستان استعدادهای درخشان دوره اول علامه حلی در منطقه ۱۴تهران و انتصاب جناب آقای سید رضا هاشمی به سمت معاونت این مجموعه ، تمامی فعالیت های مجموعه جلسات فرهنگی قرآنی نخبگان معراج نور به مدرسـه علامه حلی انتقال یافت.
باتوجه به کسب مدال های متعدد در المپیادهای کشوری و جهانی و نیز کسب رتبه های ۱ رقمی و ۲رقمی و ۳ رقمی کنکور و نیز اختراعات متعدد و مقاله های علمی و همچنین رتبه های برتر در مسابقات قرآنی و فرهنگی در سطح کشور توسط قرآن آموزان معراجی ، این مرکز فرهنگی ، قرآنی و علمی پس از ۱۴ سال فعـالیـت خـود جـوش مردمی و جهادی خود، در سـال ۱۳۹۳ به عنـوان خانـه ی قـرآن شهـری تحـت نظــر “سـازمـان تبلیغـات اسلامی استان تهـران” ثبت گردید. همچنین در کنار فعالیت های قرآنی و فرهنگی ، هیئت جوانان معـراج نـور در سال ۱۳۸۲ شروع به کار کرده و پس از برگزاری هیئت های مذهبی در سال ۱۳۹۳ بعنـوان هیئت مذهبی در اداره جنـوب شرق سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران ثبت گردید.
همچنین به جهت پتانسیل بالای نیروی انسانی متعهد و کار آمد در مجموعه جلسات فرهنگی قرآنی نخبگان معراج نور و با توجه به دغدغه مندی اعضاء مجموعه برای تربیت هر چه بهتر فرزندان این سرزمین و به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش در سال 1397 دبیرستان هوشمند شهاب نور با هدف شناسایی(ش) و هدایت(ه) استعداد های (ا) برتر (ب) تاسیس گردید که از همان سال اولِ تاسیس ، به عنوان مدیر و معاون نمونه استان تهران در منطقه معرفی شد و بسیار مورد استقبال خانواده ها و اهالی محل قرار گرفت.
تا کنون 20 گروه سنی مجزا از رده سنی پایه هفتم تا دانشجو و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد و دکتری تحت نظارت مجموعه جلسات فرهنگی قرآنی نخبگان معراج نور ، دبیرستان استعدادهای درخشان علامه حلی و دبیرستان هوشمند شهاب نور قرار گرفته است که حاصل آن، تربیت بیش از 70 مربی و 2000 قرآن آموز و دانشجوی نخبه علمی ، قرآنی و انقلابی می باشد.
ان شاء الله به مدد الهی و الطاف اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و تلاش های دانش آموزان ، اولیای محترم و مربیان گرامی ، این مجموعه ی علمی و فرهنگی و قرآنی در جهت تربیت نیروهای متدین و متعهد و انقلابی جهت برپایی حکومت امام زمان (عج) و اقامه ی عدل الهی در جهان ، فعالیت های خود را باقدرت ادامه خواهد داد . 
وَالَّذينَ جاهَدوا فينا لَنَهدِيَنَّهُم سُبُلَنا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنينَ
(و آنها که در راه ما (با خلوص نیّت) جهاد کنند، قطعاً به راه‌های خود، هدایتشان خواهیم کرد؛ و خداوند با نیکوکاران است.)
سوره مبارکه العنكبوت آیه ۶۹
     
 
ورود به مدبر  
     
 
پیام رسان  
گیرنده
     
 
نقشه  
     
 
ورود به مدبر  
     
 
پیام رسان  
گیرنده
     
 
تاریخ و ساعت  
جمعه, ۱۰ آذر ۱۴۰۲
01 دسامبر 2023

     
 
#کرونا